Koka durvis vienmēr ir bijušas, ir un būs iecienītas iedzīvotāju vidū, jo koksne ir pats dabiskākais materiāls. Mūsdienu koka iekšdurvīm ir lielisks dizains un tās ir izgatavotas no apstrādātas koksnes izmantojot vismodernākās tehnoloģijas, kas dod iespēju pagarināt to ilgizturību. Tomēr maksimālo kalpošanas laiku koka durvis var sasniegt vienīgi tad, ja tiek nodrošināta attiecīga to kopšana.
Pirmkārt uzmanība jāpievērš optimāla mitruma un temperatūras parametru uzturēšanai. Ideālā variantā temperatūrai telpā nevajadzētu noslīdēt zemāk par 10 grādiem, bet relatīvajam mitrumam būtu jābūt pastāvīgam 50-60 procentu robežās. Jānorāda, ka paaugstināts un pazemināts mitrums, tāpat kā regulāras un krasas temperatūras izmaiņas noved pie durvju deformācijas sakarā ar to, ka koksnei iemīt īpašība uzsūkt un atdot mitrumu apkārtējai telpai.
Centieties neņemt durvju vērtni ar rokām, jo tad uz to virsmas paliek sviedru un tauku pēdas. Sākumā tās nav redzamas, bet pie tām ļoti labi pielīt putekļi, tāpēc samērā ātri šajās vietās, kur biežāk tām pieskaras ar rokām, izveidojas netīti traipi. Tas noved pie tā, ka bieži būs nepieciešama koka durvju apkope ar mazgāšanas līdzekļu izmantošanu, kas negatīvi ietekmē lakas aizsargkārtas stāvokli.
Apkope nepieciešama arī koka durvju virsmai, kas ar laiku sabrūk, kas noved pie mikroplaisu rašanās uz to virsmas. Pa šīm mikroplaisām uz durvju vērtnes nokļūst mitrums, kas pastiprina negatīvo ietekmi, kas noved pie būtiskas durvju izskata pasliktināšanās. Lai šo mazinātu šo parādību, ir jānodrošina periodisku koka durvju apkopi. Šim nolūkam ir pietiekami vienu-divas reizes gadā vērtnes lakoto virsmu apstrādāt ar īpašu sastāvu, kas efektīvi aizpilda visas mikroplaisas un tādā veidā pagarina, durvju ilgizturību. Gadījumā, ja koka durvis ir apšūtas ar dabīgo finieri, par speciālo sastāvu būtu jāizmanto politūra, kuras sastāvā ir dabīgais vasks.
Visai svarīga ir regulāra koka durvju apkopi. Tās jātīra un jāmazgā ar speciālu mēbeļu tīrīšanai paredzētu sastāvu, kā arī notīrīt, izmantojot mitras salvetes. Tīrīšanu pabeidz, koka durvju virsmu nopulējot ar sausu drānu.
Lai kā arī negribētos, ar laiku uz koka durvju virsmas parādās nelieli skrāpējumi un bojājumi. Tam par iemeslu var būt pieaugušo neuzmanība, tā arī bērnu darbošanās un mājdzīvnieki, kas ne vienmēr spēj atbildēt par savu rīcību. Gadījumā, ja uz durvju virsmas ir parādījušies lakas līdz divu milimetru plati nobrāzumi vai skrāpējumi, no tiem var atbrīvoties, izmantojot samērā vienkāršu restaurāciju.
Šim nolūkam ir nepieciešams rūpīgi notīrīt vietu blakus ieskrambājumam un bojājuma vietā noņemt pārklājumu. Pēc tam šo vietu noberž ar smalku smilšpapīru un pārklāj ar mēbeļu remontam paredzētu vasku vai politūru (lai vasks labāk iespiestos ieskrambājumā, to nepieciešams uzsildīt un bojājuma vietā iespiest ar spēku). Pēdējā operācija ir lakas aizsargkārtas uzklāšana (vislabāk izmantot lakas, kas neveido oreolu).
Visas šīs vienkāršās darbības būs pilnīgi pietiekamas, lai uz ilgiem gadiem saglabātu pieņemamu koka iekšdurvju izskatu sākotnējā līmenī.